Nový web spuštěn !

Meteostanice je v provozu už 9 roků a tak jsem si řekl, že je načase trochu vylepšit tento web. Jak se mi to podařilo posuďte sami.

Všechny předchozí verze webu vycházely ze šablon vytvořených speciálně pro meteosoftware WeeWX. Toto je moje první - a patrně i poslední - verze, kterou jsem vytvořil odděleně od původních šablon. Data ze stanice stále zpracovává WeeWX, nedám na něj dopustit, ale stránky jsou vytvořeny pomocí Bootstrap css, PHP a Javascriptu, WeeWX do nich pouze doplňuje data, částečně přímo a částečně pomocí JSON. Protože WeeWX generuje data jedenkrát za 5 minut, mohou být data při delším prohlížení stránky trochu zastaralá - s výjimkou úvodní části, kde se data aktualizují v rozmezí 12 až 24 sec. Stránka se automaticky aktualizuje každých 10 minut nebo ji lze aktualizovat (F5), ale nepřepokládám, že by někdo na stránku koukal delší dobu. Proč taky, že...

Hlavním cílem změny je zjednodušení prohlížení a trocha animace plochy, to vše pro různá rozlišení od mobilu po FullHD monitory.

Web je řešený jako tzv. "jednostránkový", většina obsahu se načte najednou - s výjimkou Historie a Blogu. Menší nevýhodou je o něco delší načítání stránky, výhodou naopak bleskové přecházení mezi jednotlivými částmi. Pohyb po stránce je možný klasickým rolováním nebo pomocí menu. Menu je současně "tak trochu" dynamické - v případě platnosti nějaké výstrahy pro oblast Vyškova objeví se v menu další položka, odkazující na tuto výstrahu.
Stránku Historie jsem ponechal odědelně a (zatím) v původním stavu; domnívám se, že není až tak navštěvována a zabírala by na hlavní stránce zbytečně místo.
Obdobně to platí o Blogu, který navíc sám o sobě obsahuje/bude obsahovat více stránek; v podstatě každý příspěvek je samostatná stránka...

A na závěr: berte prosím v úvahu, že stránky jsou stále v "beta verzi", ještě nějaký čas je budu upravovat, opravovat a doplňovat, takže doporučuji občas stránku ručně aktualizovat stisknutím (Ctrl)+(F5), aby se aktualizovala cache prohlížeče, jinak může dojít k nesprávnému zobrazení. Za tuto komplikaci se omlouvám.

Prosím, pište vaše názory, připomínky, pochvaly i kritiku na tyto stránky. Váš názor zveřejním pod příslušným příspěvkem, buď s Vaším e-mailem nebo zcela anonymně, dle přání. Odkaz kam psát je v záhlaví stránky nebo dole. Děkuji

0 komentářů